09112252400

املاک ویلا گامی هوشمند در دنیای املاک

شاه نشین

یکی از پرکاربردترین اصطلاحات رایج در املاک، “شاه‌نشین” می‌باشد. کمتر با این عبارت برخورد کرده‌ایم؛ اما اگر در معنای لغوی آن دقیق شوید، متوجه می‌شوید که به چه قسمتی در آپارتمان‌ها یا ویلاها، شاه‌نشین گفته می‌شود.

شاه‌نشین به معنای یک مکان است که بالاترین جایگاه را در ساختمان دارد. زیباترین طراحی داخلی برای قسمت شاه‌نشین در ساختمان انجام می‌شود. معمولاً شاه‌نشین را در بالاترین قسمت یک ساختمان به طور مثال در ویلای دوبلکس یا تریبلکس می‌سازند. نمای پنجره‌ها، دسترسی به نور طبیعی آفتاب، بالکن یا تراس، دسترسی به منظره بیرون همگی از ویژگی‌های شاه‌نشین در ویلا هستند.

املاک ویلا

از طرف دیگر، مکانی که در ویلا به عنوان شاه‌نشین در نظر گرفته می‌شود، زیباترین مبلمان‌ها و وسایل تزئینی را دارد. این قسمت می‌تواند به طور مجزا یک مکان برای استراحت زندگی یا برگزاری میهمانی‌ها تلقی شود. برای شاه‌نشین در ویلا معمولاً تراس و بالکن هم در نظر گرفته می‌شود تا یک واحد کامل به نظر برسد.

طراحی شاه نشین آن هم در قالب سبک مدرن این روزها از ماهیت و اصالت قدیمی این آن دور شده و در قالب سبکی جدید در منازل پیاده سازی می شود. وجود پنجره های بزرگ و شفاف در ویلا که چشم اندازی زیبا و نوری درخشان را برای شاه نشین به ارمغان می آورند و موجب بزرگتر به نظر رسیدن خانه می شوند از جمله ویژگی های شاه نشین در منازل مدرن است.

یکی از ویژگی های مهم شاه نشین در خانه های قدیمی، وجود حوض آب در مقابل درب ورودی شاه نشین است که موجب خنک شدن و هرچه مطبوع شدن بیشتر هوا در این اتاق می شود. از آنجایی که سقف شاه نشین در ارتفاع بالاتری نسبت به سقف های عادی قرار دارد، هوای گرم به سمت بالای اتاق رفته و فضا خنک می شود. از طرفی نور منعکس شده از سطح آب حوض و برخورد آن به شیشه هاس رنگی موجب می شده است تا نورهای رنگی زیبایی بر سقف شاه نشین جلوه کنند.

شما می توانید تمامی این موارد را در طراحی ویلای خود نیز پیاده سازی کنید البته به شرطی که در این مسیر از طراحان خلاق و حرفه ای کمک بگیرید تا در قالب سبک های مدرن و امروزی این طراحی را برای شما اجرا نمایند.

املاک ویلا

ویژگی های قابل توجه شاه نشین مدرن

پنجره های شاه نشین مدرن دارای وسعت زیادی هستند تا حداکثر نور وارد این قسمت از خانه شود.
محوطه ی ویلا به ویژه اگر با گل های رنگارنگ و درختان سرسبز مزین شده باشد، چشم اندازی زیبا خواهد داشت بنابراین وجود یک پنجره ی نسبتا وسیع به این چشم تنداز می تواند حس و حال زیبا و لطیفی را به شما منتقل کند. شما می توانید احساسی لطیف از تماشای منظره بیرونی ویلا داشته باشید و نه تنها حس نشاط و آرامش از تماشای این منظره بکنید بلکه سطخ سلامت روحی تان را نیز ارتقا دهید.
طاقچه های پنجره در شاه نشین می تواند مکانی عالی برای چیدن گیاهان یا مجسمه های تزئینی و زیبا باشد.
وجود پنجره های گسترده در شاه نشین مدرن این امکان را به این فضا می دهد تا هوای آن کاملا تهویه شود و بتوانید اوقات شاد و مفرحی را در کنار هم و به طور خانوادگی در شاه نشین سپری نمایید.
چینش گلدان ها در شاه نشین و روبروی پنجره های نورگیر به امری متداول در منازل مدرن و امروزی تبدیل شده است. بنابراین شما هم می توانید برای اینکه حال و هوایی تازه به شاه نشین منزل خود بدهید و آن را منحصر به فرد سازید، گلدان هایی خاص و زیبا را در مقابل پنجره ها قرار دهید.
اگر اهل تزئینات سنتی هستید می توانید در عین پارادوکس، زیبایی منحصر به فردی در شاه نشین منزل تان ایجاد کنید. می توانید خانه ای مدرن داشته باشید اما قالیچه های سنتی با رنگ های گرم و طرح های هنری در شاه نشین منزل پهن کنید و یا المان هایی در این فضا استفاده کنید که این بخش را از سایر بخش های خانه متمایز نماید.
چنانچه می خواهید در شاه نشین منزل تان فضایی خصوصی داشته باشید می توانید از کرکره های محکم و غیر قابل نفوذ استفاده کنید تا زمانی که مهمانان شما نیاز به استراحت دارند کرکره ها را به طور کامل بکشند و بتوانند استراحت کنند. فراموش نکنید که اگر می خواهید از شاه نشین خانه به عنوان اتاق مهمان استفاده کنید یک کاناپه ی راحت در گوشه ای از شاه نشین تعبیه کنید تا هم خودتان و هم مهمانان بتوانند از آن برای استراحت استفاده کنند

املاک ویلا

متریال شاه نشین

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چرا ویژگی های شاه نشین مدرن با شاه نشین کلاسیک متفاوت است. خوب، هر ویژگی و عنصر بسته به آب و هوا، فرهنگ و اصول منطقه و نیز مصالح به روز و نیز سبک معماری متفاوت است. به عنوان مثال، دیگر نمی توان از مصالح سنتی مانند خاک و چوب برای ساخت شاه نشین استفاده کرد. با پیشرفت فناوری و به روز شدن مصالح در معماری مدرن، مصالح

طراحی شاه نشین ویلا

طراحی شاه نشین به صورت سنتی و سلطنتی می باشد و باید جلوه ای تشریفاتی داشته باشد. برای ساخت شاه نشین بهتر است از متخصصان طراحی داخلی کمک بگیرید تا بتوانید نتیجه مطلوب را به دست بیاورید.
در واقع طراحی شاه نشین ویلا با مواردی از قبیل نقاشی زیر گنبد و آینه کاری یا مواردی از این قبیل همراه است. معمولا در هنگام طراحی شاه نشین از یک پنجره در بالای گنبد یا سقف نیم گنبدی آن استفاده می کنند. این پنجره دارای شیشه های رنگی زیبا در کنار هم همراه با موارد الحاقی مربوط به آن در اتاق شاه نشین وجود دارد.
یکی دیگر از زیبایی های طراحی این قسمت از ویلا گچبری تخصصی آن است. گچ بری این قسمت هنرمندانه و همچنین تند بری های زیبا در اطراف اجاق و نقاشی های شیشه ای نیز از جمله تزئینات عالی این قسمت می باشند.
باید برای زیبایی بهتر این قسمت موارد ذکر شده را به خوبی رعایت کرد در غیر این صورت نمی توانید شاه نشینی سنتی داشته باشید.
یکی از طراحی های زیبای اتاق شاه نشین استفاده از حوض آب در روبروی آن است. این مورد در خنک و مطبوع شدن هوای اتاق بسیار موثر می باشد چرا که آب باعث خنک تر شدن هوای این قسمت می شود. در این صورت هوای گرم به بالای سقف نیم گنبدی شاه ویلا رفته و هوای خنک مابین شاه نشین و حوض آب جریان خواهد داشت.
یکی دیگر از ویژگی های مطلوب این قسمت این است که اتاق شاه نشین در زاویه آفتاب و حوض آب روبروی این قسمت قرار دارد، برخورد نور خورشید به این قسمت و برخورد آن به سطح آب باعث شده که نور خورشید شکسته و این مورد سبب می شود که صفحه ای با شیشه های رنگی رو سقف انعکاس پیدا کند.
همه این موارد را می توانید در طراحی شاه نشین ویلای خود استفاده کنید علاوه بر آن باید به گونه ای این قسمت را ایجاد کنید که تمامی امکانات یک پذیرایی را دارا باشد و طراحی دکوراسیون داخلی به بهترین شکل انجام شود.

املاک ویلا