09112252400

املاک ویلا گامی هوشمند در دنیای املاک

تی وی روم

تی وی روم یکی دیگر از اصطلاحات رایج در املاک است عبارت انگلیسی تی وی روم به صورت TV Room نمایش داده می‌شود و به معنای اتاق مخصوص تلویزیون می‌باشد. برای آپارتمان‌های بزرگ و ویلاهای لاکچری و ویلاهای معمولی که فضای کافی برای ساخت و ساز در اختیار دارند، معمولاً یک اتاق مجزا به عنوان تی وی روم در نظر گرفته می‌شود.

داشتن یک اتاق اختصاصی برای تماشای تلویزیون به معنای رفاه و امکانات بیشتر برای زندگی است. به این ترتیب فضای پذیرایی از فضای تماشای تلویزیون مجزا می‌شود و از نظر طراحی داخلی ساختمان، زیباتر به نظر می‌رسد. تی وی روم، یکی از اصطلاحات رایج در املاک است که زمانیکه برای بازدید از ملک می‌روید، مشاور املاک آن قسمت را به شما معرفی می‌کند

املاک ویلا

انتخاب درست دکور تی وی روم

در مورد اتاق های کوچک با فضای محدود صحبت می کنیم، به این معنی است که انتخاب دکور واقعا حیاتی خواهد بود یک اتاق تلویزیون کوچک با مجموعه تلویزیونی شاید نیاز به فضای کمی دارد.

با مجموعه های نصب شده به دیوار حتی کوچک ترین گوشه می تواند به یک اتاق راحت تلویزیون تبدیل شود که کمک می کند یک مبل مجلل اضافه کنید تا جایگاه نشستن در اتاق را به حداکثر برسانید . صندلی ساخته شده سفارشی نیز فضای کمی را اشغال می کند و برای ذخیره سازی فضا نیز ارائه می دهند، در حالی که یک صندلی حبابی سبک و زیبایی را به اتاق می دهد.

انتخاب هایی که در مورد تعداد اعضای خانواده دارید، هدف اتاق (فضای چند منظوره)به فضای دکور بیشتر و اندازه خود اتاق نیاز دارد و در یک اتاق تلویزیون با یک پس زمینه خنثی، مبلمان روشن و رنگارنگ درست در خانه به نظر می رسند و افراد احساس نشاط می کنند.

تنظیم نور مناسب برای تی وی روم

نورپردازی مناسب برای هر نقطه از خانه امری مهم و حیاتی است. برای یک اتاق مطالعه بحث نورپردازی باید بسیار قوی و خوب باشد و برعکس برای اتاق خواب نیاز به نور قوی و خوب نیستو با نورپردازی معمولی نیز می توان طراحی خوبی ایجاد کرد.در طراحی دکوراسیون تی وی روم نیز باید از نور مناسب استفاده کرد.

برای اتاق تلویزیون نور بسیار زیادی لازم نیست و هر چه میزان نفوذ نور به این مکان کمتر باشد صحنه تماشای تلویزیون به مانند تئاتر واقعی تر خواهد بود.بهتر است برای رنگ دیوارهای این اتاق ها از رنگ هایی مانند سیاه، خاکستری تیره و بنفش تیره روی دیوارها استفاده کرد.

اگر اتاق تلویزیون شما از نوع چند منظوره و بزرگ باشد و برای موارد دیگری مانند یک دفتر خانگی، خشکشویی، فضای مهمانی یا اتاق بازی از آن استفاده می کنید،بهتر است از رنگ های روشن تری برای دیوارهای آن استفاده نمایید و نورپردازی این مکان قوی تر باشد.

توصیه می کنیم حتی اگر خانه کوچکی دارید یک گوشه از خانه یا اتاق کوچکی را به تی وی روم اختصاص دهید و از گذاشتن تلویزیون به اتاق نشیمن یا اتاق خواب بپرهیزید. مدتی پس از استفاده متوجه تغییر سبک زندگی و افزایش آرامش روحی و روانی در خانواده خواهید شد.

املاک ویلا

هدف از طراحی تی وی روم

بدون در نظر گرفتن طراحی تی وی روم (TV Room) یا اتاق مخصوص تلویزیون در آپارتمان، ویلا یا خانه حیاط‌دار، دقیقاً در اولین قدم باید مشخص کنید که هدف شما از این طراحی چیست. یک برنامه‌ریزی دقیق و ارزیابی مکانی که برای اتاق تلویزیون انتخاب کرده‌اید، بسیار به شما کمک می‌کند. شاید هم این مراحل را در کوتاه‌‌ترین زمان به پایان برساند. برنامه‌ای ترتیب دهید که انتخاب مبلمان مناسب را متناسب با فضای موجود دنبال کنید.

اگر به دنبال طراحی جذاب برای اتاق تلویزیون (TV Room) هستید، به این نکته توجه کنید که آیا این مکان از سالن نشیمن مجزا است یا خیر. اگر تی وی روم مستقیماً با سالن نشیمن در ارتباط است، علاوه بر دکوراسیون اطراف تلویزیون، باید به چیدمان مبلمان و سایر عناصر نظیر نصب پرده و لوسترها توجه داشته باشید.

بدون شک برای یک طراحی ویژه در تی وی روم، باید بهترین‌طرح در چیدمان مبلمان را انتخاب کنید. تصمیم بگیرید که تلویزیون به چه صورت و در کدام قسمت باید نصب شود. شاید نیاز داشته باشید مبلمان راحتی، مبلمان لاکچری یا چند صندلی کوچک در آن مکان قرار دهید.

به دلیل اینکه افراد برای تماشای تلویزیون در این قسمت دور هم جمع می‌شوند، صندلی‌ها باید از نوع راحتی یا کاناپه باشد. نکته مهم دیگر در مراحل اولیه طراحی تی وی روم این است که فاصله مناسب را از مکان نصب تلویزیون تا قرار دادن مبلمان‌ها رعایت کنید. باز هم توصیه می‌کنیم برای الهام گرفتن از جدیدترین ایده‌های طراحی اتاق تلویزیون، از منابع موجود کمک بگیرید.

املاک ویلا

بهترین محل برای قرار گیری تلویزیون

همانطور که میدانید میز های تلویزیون نیز مانند سایر تغییرات دیگر در عرصه طراحی و دکوراسیون داخلی ، دستخوش تغییرات بسیاری شده است که متناسب با هر نوع طراحی و سبک دکوراسیون هماهنگ میباشد. بنابراین هماهنگی و تناسب میز های تلویزیون در طراحی فضای نشیمن میتواند تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون این فضا داشته باشد. طراحی و دکوراسیون فضای تی وی ارتیاط مستقیم با مساحت و متراژ شما دارد ،بنابراین اگر شما این فضا را به اندازه ی کافی در اختیار دارید ،میتوانید با طراحی این فضا به نشیمن خود نقش دهید. به طور کلی تی وی را میتوان به همان فضا و دکوراسیون اتاق نشیمن گفت.

املاک ویلا