09112252400

املاک ویلا گامی هوشمند در دنیای املاک

متقاعد سازی مشتری املاک

ارتباطات کلامی هنگام مذاکره با متقاضیان املاکوارتباطات کلامی یک مشاور حرفه ای می بایست بر پایه اصول باشد و این اصل باعث می شود که مشاوری موفق شوید همان موارد جزئی که رعایت نمیکنید روی هم جمع شده و میشود کوهی از مواردی که رعایت نکرده اید و باعث عدم نتیجه گیری خواهد شد.

اصطلاحات املاک

توجه به نکات زیر هنگام مذاکره و سخن گفتن با مشتری در برقراری ارتباط موثر به شما کمک خواهد کرد.

الف) کلمات مناسبی انتخاب کنید

۱- پیش از لب به سخن گشودن کمی فکر کنید و کلمات قابل فهم بکار ببرید.

قبلا هم در ملک آموز گفته ایم فکر نکنید اگر کلمات قلمبه و خارجی بکار ببرید مشاوره خوبی انجام داده اید کلاس گذاشتن را کنار بگذارید نامفهوم صحبت نکنید با اینکار مشتری با شما احساس غریبی می کند.

۲- وقتی با مشتری صحبت می کنید که هیچگونه آشنایی با شماندارد استفاده از کلمات مناسب کمک شایانی به برقراری ارتباط خواهد کرد

۳- وقتی بین استفاده از دولغت مترادف مردد می شویدهمواره از لغات ساده تراستفاده کنید.

مثلا اگر فکر میکنید بین متریال و مصالح کدام را انتخاب کنید همان مصالح بهتر است.

۴- سعی کنید کلمات دقیق روان و پرمحتوا انتخاب کنید.

مثلا به جای استفاده از کلمات پر زرق و برق، ناگهانی وتغییر پذیر می توانید به ترتیب از کلمات جالب سریع و متغیر استفاده کنید

ب) علاوه بر انتخاب کلمه مناسب به لحن ونحوه بیان نیز دقت کنید

۱- درهنگام صحبت کردن با مشتری ناراضی، از لحن جدی وکمک کننده استفاده کنید

۲- در هنگام سوال کردن ازمشتری ازلحنی مشتاقانه استفاده کنید، لحنی که نشان دهد واقعا به شنیدن پاسخ سوالتان علاقه دارید

۳ – صمیمی بودن به معنی لوس بودن نیست شوخی کردن در برخی اوقات وجهه شما را به خطر می اندازد جدی باشید در عین حال لحن مهربانانه داشته باشید.

متقاعد سازی مشتری املاک با سوال

زمانی که به دنبال یک ملک مناسب برای خرید هستید و با چنین پرسش هایی از جانب فرد فروشنده مواجه می شوید ، چه احساسی در شما پدید می آید
چه چیزهایی برای شما اهمیت دارد ؟
خواسته شما چیست ؟
برنامه شما برای آینده چیست ؟
چه موارد و ویژگی هایی می تواند نیازهای شما را برآورده کند؟
همه این سوالات با قرار دادن شما در کانون توجه ، به نوعی شما را تبدیل به موضوع اصلی می کند و خواسته ها و اهدافتان را مورد پرسش قرار می دهد . این نکته درست ، اما یک مجموعه پیام ناخودآگاه در همه این سوالات نهفته است 


• پیام ۱: شما مهم هستید
• پیام ۲: من برای منافع شما ارزش قائل هستم
• پیام ۳: آنچه به شما خواهم گفت ، برگرفته از نیازها ، مشکلات و مقاصد شما است
به همین دلیل طرح این سوالات در مذاکره و به ویژه در فازهای ابتدایی آن می تواند مراحل بعدی را به طور شگفت انگیزی تسهیل کند .
همواره به خاطر داشته باشید که قبل از ارائه پیشنهاد به طرف مقابل ، چنین سوالات کلیدی ای را از وی بپرسید . یقین داشته باشید که پس از این فرآیند پرسش و پاسخ ، پیشنهادات شما در ذهن مخاطب تان موجه تر و متقاعدکننده تر به نظر می رسد.

با زبان ساده مشتری املاک را متقاعد کنید

استفاده از زبان ساده اما هیجان انگیز و قدرتمند موجب می‌شود محصول یا خدمات شما بهتر در ذهن مشتری جای بگیرد. به عنوان مثال بین دو واژه “متریال” و ” مصالح” بهتر است کلمه ” مصالح ” را انتخاب نمایید. ساده صحبت کردن شما موجب می‌شود که مشتری بیشتر صحبت‌های شما را درک کند و سوالات کمتری در ذهن او ایجاد شود. در نتیجه، تمایل او به خرید بیشتر می‌شود.

اصطلاحات املاک

پیشنهاد‌های تخفیف ویژه در املاک داشته باشید

ارائه تخفیف‌های ویژه در مشتری حس نیاز به خریدن را ایجاد می‌کند. تکنیک‌های متنوعی برای راه اندازی کمپین‌های تخفیفی وجود دارد که می‌توانید متناسب با محصول خود مناسب‌ترین را انتخاب نمایید. کلیپ‌های آشنایی با محصول، ارائه کوپن تخفیف دار و… نمونه‌ای از استراتژی‌هایی هستند که به منجر به فروش بیشتر می‌شوند.
• حس اضطرار ایجاد کنید
در تکنیک ایجاد حس اضطرار شما این حس را به مشتری القا می‌کنید که به چیزی نیاز دارد و در صورت نخریدن آن، ضرر می‌کند. با ایجاد این حس در مشتری، او تصور می‌کند که باید از شما خرید کند. روشهای مختلفی برای ایجاد حس اضطرار وجود دارد. به عنوان مثال، ارائه تخفیف‌های ویژه در مدت زمان محدود، این تصور را در مشتری بوجود می‌آورد که نباید این فرصت عالی را از دست بدهد. به این ترتیب، مشتری به خرید از شما ترغیب می‌شود و فروش شما افزایش می‌یابد.
• پاسخگوی تمام سوالات مشتریان باشید
اطلاعات مورد نیاز در مورد ملک را در اختیار طرف مقابل مذاکره قرار دهید. تلاش کنید به تمام سوالات مشتری بطور کامل و شفاف پاسخ دهید. نیازی به بمباران اطلاعاتی مشتری نیست. فقط اطلاعات مورد نیاز را در اختیار او قرار دهید و فرصت بدهید تا برای خرید تصمیم بگیرد.
• در مذاکره با مشتری از زبان بدن استفاده کنید
استفاده از زبان بدن موجب می‌شود مشتری به طور ناخودآگاه تحت تاثیر این ارتباط غیرکلامی قرار بگیرد. برای استفاده از زبان بدن توجه به چند نکته ضروری است:
۱-لبخند بزنید: زمانیکه لبخند می‌زنید، آرامش و حس مثبت در طرف مقابل القاء می‌شود. همچنین، موجب می‌شود مشتری به ادامه مذاکره با شما علاقمند شود. البته توجه داشته باشید که لبخند باید با نوع بحث شما تناسب داشته باشد.
۲-دست دادن
دست دادن ( در صورت امکان) موجب ایجاد صمیمیت بیشتر می‌شود.
۳-ژِست مناسب
ژست و وضع بدن در ارتباط غیرکلامی بسیار اهمیت دارد. نحوه نشستن، ایستادن و حتی گام برداشتن شما نقش زیادی در ایجاد اعتماد در طرف مقابل دارد.

ارتباطات کلامی هنگام مذاکره با متقاضیان املاکوارتباطات کلامی یک مشاور حرفه ای می بایست بر پایه اصول باشد و این اصل باعث می شود که مشاوری موفق شوید همان موارد جزئی که رعایت نمیکنید روی هم جمع شده و میشود کوهی از مواردی که رعایت نکرده اید و باعث عدم نتیجه گیری خواهد شد.

املاک ویلا

مطالب پر بازدید