09112252400

املاک ویلا گامی هوشمند در دنیای املاک

فلاور باکس

فلاور باکس در عبارت انگلیسی به صورت Flower Box و به معنای جعبه گل و گیاه است. یکی از اصطلاحات رایج در املاک، همین فلاور باکس است. فلاور باکس به معنای جعبه زیبای چوبی است که گل و گیاه در آن کاشته می‌شود و به عنوان ابزار محوطه سازی برای ویلاها و مجتمع‌های مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. فلاورباکس، اشکال مختلفی دارد و با اندکی خلاقیت می‌توان شکل‌های متفاوت از آن تهیه کرد و گیاه های مختلف کوتاه و بلند را داخل آن کاشت.
برخی از مدل‌های فلاور باکس برای گلدان‌های کوچک کاکتوس یا گیاهان تزئینی سبز کوچک مناسب‌اند و برخی دیگر برای بوته‌های بزرگتر به کار می‌روند. فلاور باکس برای طراحی روف گاردن هم بسیار مناسب است. بسیاری از ایده‌های جدید طراحی دکوراسیون فضای سبز و طراحی تراس و بالکن ویلا با استفاده از همین فلاور باکس قابل اجرا هستند.

املاک ویلا

انواع فلاورباکس

فلاور باکس های دیواری: این گلدان ها بیشتر بصورت مکعب های مستطیلی یا مربع شکل در ابعاد و اندازه های مختلف ساخته می شود. البته در اشکالی غیر مکعبی نیز بنا بر خواست مشتری و در جنس های مختلف ساخته می شود.
فلاور باکس های زمینی: این گلدان ها نیز در ابعاد متنوع و برای کاربرد های مختلف ساخته می شود. نکته ی مثبت این باکس گل ها این است که دست طراح را در شکل دهی به آن آزاد گذاشته. در طرح ها ی زیبا و متنوع با جلوه های زیبا شامل انواع شکل های هندسی و پلکان می تواند ساخته شود.
فلاور باکس پله ای: این گلدان ها دارای طراحی پلکانی می باشد که علاوه بر زیبایی آبیاری راحت تر و تنوع گل ها را به همراه خواهد داشت.
فلاور باکس معلق: این جعبه گل ها به صورت معلق طراحی و ساخته می شوند که در فضا با اتصال سیم بکسل به اشکال خاص امکان پذیر است که زیبایی خاصی ایجاد می کند

کاربردهای فلاورباکس

فلاورباکس ها امروزه در طراحی های داخلی و خارجی جای خاصی را برای خود پیدا کرده اند و استفاده از آن ها در خانه ها و محیط های کاری و اداری و عمومی بسیار رواج پیدا کرده است. این محصول دارای برخی کاربردهایی است که به شرح زیر می باشد:
این محصولات در فضای سبز شهری برای کاشت انواع گل و گیاه و درختچه ها بسیار رایج شده است و به صورت آویزان و یا دیواری و زمینی مورد استفاده قرار می گیرد. برای این منظور از نوع فلزی و یا چوبی و سنگی و بتنی در فضاهای شهری استفاده می کنند.
استفاده از این فلاورباکس های در محیط های داخلی ساختمان های اداری و تجاری بسیار ترند شده است که مرسوم ترین نوع مورد استفاده از آن در طراحی داخلی شیشه ای و یا چوبی و سفالی و سنگی می باشد.
در ساختمان هایی که دارای تراس و بالکن کوچکی هستند استفاده از این نوع جعبه های گل در سایزهای متفاوت برای ایجاد فضای سبز و باغچه ی خانگی بسیار مناسب می باشد. ولی خوب برای فلاورباکس هایی که بیشتر به شکل آویزان به نرده ی تراس وصل می شود باید در وهله ی اول دقت شود تا وزن کمی را داشته باشند.

املاک ویلا

کاربردهای جعبه گل یا فلاور باکس

به‌طورکلی کاربردهای جعبه گل شامل موارد مختلفی از چه ازلحاظ کاربری و چه چشم‌نوازی فضا می‌شود که این کاربردها به‌طورکلی شامل:
استفاده از فلاورباکس در فضای سبز شهری به‌منظور کاشت انواع گل، گیاه و درخت بسیار رایج است. در فضاهای سبز شهری فلاورباکس‌ها به صورت‌های آویزان، دیواری و زمینی مورداستفاده قرار می‌گیرند. فلاورباکس‌های فلزی، چوبی، سنگی و بتنی از انواع پراستفاده در فضاهای شهری هستند.
فلاورباکس در فضاهای داخلی ساختمان‌های اداری و تجاری نیز بسیار استفاده می‌شود. فلاورباکس شیشه‌ای، چوبی، سفالی و سنگی در طراحی داخلی ساختمان‌ها مرسوم هستند. لازم به ذکر است که در فضای داخلی از فلاورباکس‌ها بیشتر به‌صورت دیواری و آویزان استفاده می‌شود.
تراس‌ها و بالکن به دلیل فضای کوچکی که دارند بستر بسیار مناسبی برای استفاده از انواع فلاورباکس‌ در اندازه‌های مختلف هستند. فلاورباکس‌هایی که در تراس و بالکن از آن‌ها استفاده می‌شود در درجه اول باید وزن کمی داشته باشند. درواقع فلاورباکس‌ها بیشتر به‌صورت آویزان به نرده‌های تراس اتصال داده می‌شوند.
روف گاردن‌ها هم به دلیل محدودیت‌های عمده‌ای که دارند محل مناسبی برای کاربرد فلاورباکس هستند. فلاورباکس‌ها را می‌توان در اندازه‌های مختلفی برای کاشت بسیاری از گیاهان و درختچه‌ها به کار برد. استفاده از فلاورباکس‌های سبک‌وزن مورد مهمی است که باید حتماً به آن توجه داشت.
فضای بیرون از پنجره‌ها نیز که کاملاً بلااستفاده هستند گزینه مناسبی برای اجرای فلاورباکس‌های آویزان است. شایان‌ذکر است که باید از فلاورباکس‌های فلزی، چوبی و پلاستیکی که وزن کمی دارند استفاده شود.

مکان های استفاده فلاورباکس

حاشیه پشت بام ها، بالکن، پشت پنجره یا لبه پهن دیوار حیاط،، حاشیه باغچه ها و اطراف آلاچیق به صورت منظم و غیر منظم اطراف پرگولا با درختچه های رونده همچنین مکانهایی که بایستی دارای امنیت بیشتر داشته باشند.
جان پناه یا مکان هایی که توسط نرده محافظت می شوند.
فلاورباکس ضمن تامین موارد فوق زیبایی و شادابی محیط تامین میکند

املاک ویلا

نکات مهم در خرید فلاورباکس

استفاده از فلاور باکس ها یکی از اجزای اصلی در کنار محصولات چوب پلاست در روف گاردن و تراس گاردن ها می باشد استفاده از آنها در فضای سبز باعث ایجاد تنوع و البته بیشتر کردن جزئیات و بهبود طرح ظاهری محیط می شود در ادامه نکات مهم در خرید فلاورباکس را برسی خواهیم کرد.
مهم ترین نکته این است که فلاورباکس ها با چه متریالی ساخته شده اند این باکس ها برای کشت گیاهان مختلف کاربرد دارد از همین رو بهتر است متریال ساخته شده آن ها طرح و اندازه و البته وزن و مقاومت آنها را بررسی کنیم نکاتی مهم که بهتر است در لیست شما برای خرید فلاور باکس قرار بگیرد که در کنار ویژگی های ظاهری نیازهای تخصصی شما را نیز تامین کند

املاک ویلا